Yurtdışında ayakta kalmak:)

Varşova’dayken bazen hayat durmuş gibi geliyor ,insan kendine uğraşacak işler bulmadığında bir sıkıntı sarıyor insanı, kurtulmak mümkün değil.

Anında nefret sarıyor ,özlem basıyor.
Normalde huzur bulduğun sokaklar çekilmez hale geliyor.
Okuyorsanız okul ,çalışıyorsanız iş basıyor.
Benim kendimce bulduğum çözüm kendinize ve şehre vakit ayırmak. Bazen nehir kenarında yürümek bazen de adım başı olan parklardan birinin içine atmak kendinizi.
Bura da insanlar kendilerine o kadar güzel vakit ayırıyor ki, Avrupa’nın genelinde insanlar bunu hayatlarına çok güzel yerleştirmişler.
Hafta sonları parklar , insanlar ve evcil havanlarıyla dolu özellikle köpekler baya popüler 🙂 Havanın yüz felci geçirtecek soğuklukta olmasına rağmen etrafta koşup bisiklet süren insanları görmek mümkün .
Tabii size sıcak yatağınızı bırakıp koşuya çıkın demiyorum kendinize vakit ayırmanız yeterli ,evde tavla atsanızda olur 🙂
Bir diğer konu ise insanların sürekli gezi planları yapmaları, sanırım bana baya bir dokunuyor bu konu.
Bizim Türkiye’deyken gözümüzde büyüttüğümüz her şeyi gayet rahat bir şekilde yapıyorlar.
Kenarda köşede biriktirdikleri paralarla dünyayı gezmeye çalışmalarını hayretle izliyorum .
Geçenlerde bindiğim bir takside abi sağ olsun Türkiye’nin bütün tatil beldelerini saydı, bende bir güzel dinleyip kafa salladım çoğu yere daha ben gitmedim utanmadım değil doğrusu.
Her fırsatta yeni bir yer görmek 3-5 günlüğüne de olsa nefes almak çok iyi geliyor insana.
Çoğu zaman en büyük bahane para , para varsa yurt dışı gezileri için dil sorunu , çalışıyorlarsa vakitsizlik ,sanki gezen herkes boş gezenin boş kalfası, paşamız holding yönetiyor.
Bunlar gitmek isteyenin ,yola çıkanın keyfini kaçırır siz onlara aldırmayın gezin.
İnsan tüm bunları istediğinde, çabalayarak halledebiliyor.
Kendinize inanın başarı orada saklı.:)