Varşova’da Hint Restoranı – Helal Et

Varşova’da Gözleme Hint Restoranı – Buddha Restaurant

Hepimiz gurbette memleketten lezzetler ararız Polonya’da iken. Aslında bu durum bazen ülkemizin lezzetlerinin hem kıymetini bilmemizi sağlar, hem de Polonya mutfağını tanımamıza. Yalnız bazı anlar vardır ki gerçekten “ah bir gözleme” olsa da yesek deriz. İşte arkadaşlar tam bu anda Varşova’da Hint Restoranı imdadımıza yetişiyor.

Hint Restoranı’nda gözlemenin ne işi var demeyin! Varşova’nın tam göbeğindeki Buddha Restaurant’ta gözlemeye çok benzeyen, hele ki kaşarlı gözleme sevenler için gözlemeden daha güzel bir şey var. Adı “Naan Bread”. Şimdi muhtemelen, yahu kardeşim bizim gözleme sacda yapılıyor, bunu kesin tavada yapıyorlardır, sacın yerini  tutar mı? Arkadaşlar bu gözleme benzeri olan “Naan Bread” kuyu fırında yapılıyor. Hele ki yeni hazırlandığında sıcak ve tazeyken yerseniz emin olun, müdavimi olacaksınız. Varşova’da bir çok Türk bu lezzeti malesef bilmiyor. Biz de yeni keşfettik, içeride hatta birkaç Türk ile karşılaştık ve “sadece bu lezzet için geliyorduk, diğer yemeklerinin de lezzetini çok sevdik, haftada bir uğrak noktamız oldu” diyorlardı.

Varşova’da Nargile

Buddha Restoranı’nın nargileri de çok güzel arkadaşlar. Buzlu sipsi ile servis ediyorlar, özellikle sıcak havalarda Nowy Swiat caddesinin keyfi ancak bu kadar güzel çıkartılır diyoruz. Nargile çeşitleri de epey fazla, nargile sevenler için yine bir uğrak nokta olabilir.

Hint Mutfağı – Varşova

Diyeceksiniz ki başka ne lezzetler var Hint Mutfağı’nda? Arkadaşlar, bizden size tavsiye, bütün menüyü deneyin, özellikle balıklarının lezzetine muhakkak bakın, fiyat biraz pahalı gelebilir ama bir balıkla çok rahat doyacağınızdan emin olabilirsiniz. Bizzat yemekleri denedik, tabi ki hepsini değil ama zaman içerisinde hepsini deneyeceğiz. Sizlerle de Facebook sayfamızdan paylaşırız mutlaka 🙂

Gözlemeyi yediğinizde çok şaşıracak ve biz burayı daha önce neden keşfetmemişiz diyeceksiniz 🙂 Öğle yemeklerinde de 20 zl menü indirimi de var muhakkak sorun 😉 20 zl ye güzelce karnınızı doyurabilirsiniz.

En önemlisi de etler HELAL et arkadaşlar, sertifikalı 😉

Adres: Nowy Swiat 23