Varşova’da Hayvanat Bahçesi

 

Ben hayvanları çok seviyorum ve onları ziyaret etmek istiyorum diyorsanız o zaman haydi hayvanat bahçesine gidelim..

IMAG0455

 

Varşova’daki hayvanat bahçesine Park Praski isimli durakta inerek kolaylıkla gidebilirsiniz. Önünden birçok tramvay ve otobüs geçiyor. Durağı internetteki haritalardan bulabilirsiniz veya daha önce yazılarımızda bahsettiğimiz bir konuda jakdojade isimli programla hem yerini görebilir hem de hangi ulaşım araçlarının önünden geçtiğini görebilirsiniz.

 

Adsız

 

Hayvanat bahçesine giriş ücretleri dönem dönem değişiyor. Kasım ve mart arası normal giriş 10 zloty, öğrenci girişi 7 zlotydir. Fakat mart ile ekim arası normal giriş 20 zloty, öğrenci ise 15 zloty oluyor.

 

Hayvanların beslenmelerini görmek isterseniz eğer hepsinin ayrı ayrı saati var. Sizinle paylaşacağım linkte güncel olarak saatlerini ve merak ettiğiniz her şeyi görebilirsiniz.

http://www.zoo.waw.pl/

 

Biletinizi aldınız ve içeriye girdiğinizde size ilk anda büyük ve karışık gelebilir. Hangi hayvan nerede bulamayabilirsiniz. İçeride büyük haritalar var.Oraya bakarak  hangi hayvanın nerede olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu şekilde merak ettiğiniz bütün hayvanları kısa sürede görmüş olursunuz.

IMAG0332

 

 

Aklınıza gelebilecek çoğu hayvan burada var. Ama benim dikkatimi daha önce hiç görmediğim Zubr isimli hayvan çekmişti. Hem ilk defa görüyordum hem de onun hüzünlü duruşu ve gözündeki yaş beni  çok etkilemişti.  Zubr hayvanını belki Avrupa bizonu ismiyle duyan arkadaşlar vardır. İkisi aynıdır. Aslında bu hayvanı alkol tüketenler bir çok kez görmüştür.

Votkaların ünlü yüzü Zubr

IMAG0368

IMAG0363

1-2013-12-21-22-24-22

 

Şebeklik yapan penguenler 🙂

IMAG0443IMAG0451

 

 

Bizi görünce selam veren Fok Balığı 🙂

IMAG0405

 

Kralımız olmazsa olmaz 🙂

IMAG0304

 

Şiiişşşt uyuyor sessiz 🙂

IMAG0413

 

Diğer arkadaşlarımız da burada 🙂

 

IMAG0277

IMAG0271

IMAG0261

IMAG0292

IMAG0253

 

Buraya sabah saatlerinde gelmenizi öneriyoruz. Çünkü bütün hayvanlar sabah saatlerinde dinç ve çok eğlenceli ama akşama doğru biraz yorgun ve daha az hareketli oluyorlar.

 

Gönül ister ki hepsi kendi doğalarında huzurlu bir şekilde yaşasın ama şuan onlar oradalar ve bizler bunu biliyoruz. Onlara bir parça sevgimizi hissettirebilirsek ne mutlu bize!

Herkese mutlu günler dilerim..

 

Bir cevap yazın