18 Şub 2018

Üniversitem iyi de şehre pek adapte olamadım, sıkıcı

 

Üniversite seçimini iyi yapmak, yurt dışında üniversite okumaya karar verirken geçmeniz gereken en önemli basamaklardan birisidir. Bu konuda biz size profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bize bu konuda ulaşmaktan çekinmeyiniz. Web sitemizde hem mail adresimiz hem de bize ulaşabileceğiniz Whatsapp numaramız mevcuttur.

Üniversite okuduğunuz şehri iyi bir şekilde öğrenmenizde fayda var. Özellikle şehrin tarihi yerlerini, doğal güzelliklerini, sosyal etkinlik alanlarını internetten araştırın. Yeni yerler görmek hem ufkunuzu açacaktır hem de sıkılmamanızı sağlayacaktır. Polonya’da Üniversite okurken, hep aynı rutini izlerseniz, şehir ne kadar güzel olursa olsun, belirli bir yerden sonra sıkılmanıza sebebiyet verebilirsiniz. O yüzden boş vakitlerinizi iyi değerlendirmenizde fayda var. Polonya şehirleri, özenle hazırlanmış bisiklet yollarına sahip olduğundan, bisiklet kiralayıp, şehir içerisinde turlayabilirsiniz.

 

Her ne kadar Google’da şehir hakkında kolaylıkla bilgi bulabilseniz de, Polonyalı arkadaşlarınıza da şehirde görülmesi gereken güzel yerlerin olup olmadığını sormanızda fayda var. “Avrupa’yı gezmek için ne vizem var ne de param” yazımızda da bahsettiğimiz gibi, gitmek istediğiniz yerlere Polonyalı arkadaşlarınızla giderseniz, dil pratiği yapmış olur hem de daha keyifli bir seyahat imkanı sağlarsınız.

 

Sosyal etkinlikleri takip edebileceğiniz bir çok site var. Nerede ne etkinlik var, vaktiniz olduğu müddetçe hepsine katılmaya çalışın, bu şekilde boş zamanlarınızı daha efektif geçirmiş olursunuz ve şehirde sıkılmazsınız.