Neden Polonya’da Üniversite okumalı? Avantajları neler?

Polonyada Üniversite Okumak

Polonya’da üniversite okumanın avantajları neler ve neden Polonya’da eğitim almalısınız? Tüm bu soruların cevapları Polonya’da üniversite okumanın avantajları yazımızda sizleri bekliyor.

 

Polonya’da Eğitim almanın avantajlarını madde madde sıralayacak olursak:

 

Polonya’da Avrupa Standartlarında Eğitim

 • Avrupa Eğitim standartlarında üniversite okuma şansınız olur. Avrupa’da alacağınız eğitim, teorikten ziyade pratik anlamda sizi ilerideki kariyer yaşantınıza hazırlamaya yöneliktir. Üniversite’de öğrenmiş olduğunuz teorik bilgileri, iş piyasasında pratik yaparak görebilir ve geleceğinizde sizi ne gibi fırsatların beklediğini daha rahat gözlemleyebilirsiniz. Polonya’da bulunan üniversitelerin iş piyasasında bulunan şirketler ile işbirliği vardır. Başarılı öğrenciler, üniversitelerinin son yıllarında üniversite kariyer departmanları tarafından organize edilen etkinliklere katılarak, Polonya’daki iş fuarlarına katılabilir ve firmaların insan kaynakları departmanları sorumlularıyla yüz yüze tanışma fırsatı elde eder.

polonyada üniversiteli olmak

Polonya’da Work & Study

 • Üniversite okurken Polonya’da part time çalışma hakkınız vardır. Polonya’da üniversite okuyan öğrencilere tanınan part time çalışma izni hakkı ile üniversite okurken çalışarak hem yabancı dilinizi geliştirebilir hemde yaşam masraflarınızın bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Ayrıca, eğitiminize devam ederken, kendinize ve geleceğinize yatırım yapmak için bir iş bulabilir ve çalışma hayatını öğrenme şansı yakalayabilirsiniz.

Polonya'da Work & Study

 

Üniversite Eğitiminizden Sonra Polonya’da Çalışmak

 • Eğitiminizi tamamladıktan sonra Polonya Devleti size çalışma izni verir. Üniversite’den başarıyla mezun olup diplomanızı aldıktan sonra, ülke sınırları içerisinde çalışma izni hakkınız doğar. Bu sayede, uluslararası firmalara başvurabilir ve tam zamanlı bir işte çalışma imkanı edinebilirsiniz.

Polonyada iş nasıl bulunur

Polonya Eğitimi Sayesinde Avrupa’da İş Fırsatları

 • Avrupa iş piyasasında çalışma imkanınız olur. Avrupa’da iş tecrübesi edinmenin size çok büyük katkısı olacaktır. Dünya üzerindeki büyük şirketlerin bir çoğunun genel merkezini Polonya’ya taşıması, Polonya’da üniversite eğitimi alan öğrenciler için büyük fırsat doğuruyor. Sizde eğitiminizi tamamladıktan sonra global şirketlerin size uygun olan bir pozisyonunda işe başlayabilirsiniz. Uluslararası bir firmada çalışma fırsatı üniversiteden yeni mezun olan öğrencinin ufkunu açacak ve dünya üzerindeki iş dünyasının inceliklerini öğrenmesini sağlayacaktır.

 

 Türkiye’den Daha Uygun Maliyete Eğitim Alma Fırsatı Polonya’da

 • Polonya’da eğitim almak, Türkiye’deki özel üniversite maliyetlerinden çok daha uygundur. Türkiye’deki özel üniversitelerin yıllık harçlarının ortalama 45.000 – 50.000  ₺ olması hem öğrencierin eğitim almalarını zorlaştırmakta hem de ailelerinin bütçelerini zorlamaktadır. Oysaki öğrenciler Polonya’da eğitim alarak hem hayallerini gerçekleştirecek hem de Türkiye’deki özel üniversite ücretlerinin yarı fiyatına Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesi Polonya’da eğitim almaya hak kazanacaklar.
Polonya'da eğitimin avantajları

Polonya’da yaşam masrafları nasıl ve Polonya’nın maliyet avantajları var mı?

Polonya’da Yaşam Masrafları

 • Polonya’da yaşam masrafları Türkiye’ye göre daha uygundur. Ev kiraları hemen hemen Türkiye ile aynıdır. Mutfak giderleri sizin ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterse de hemen hemen Türkiye’deki mutfak masraflarından daha uyguna gelir. Sosyal hayat etkinlikleri Türkiye’ye oranla maliyet açısından çok daha uygundur. Polonya’da yaşam masrafları hakkında daha detaylı bilgi için Polonya’da Alışveriş yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Polonya’da Farklı Kültürlerden Pek Çok Arkadaşınız Olur

 • Dünyanın bir çok ülkesinden Polonya’ya üniversite eğitimi için gelmiş birçok öğrenci arkadaşlarınız olur ve bu sayede farklı kültürleri daha yakından öğrenme şansı yakalarsınız. Üniversite eğitimi ne kadar önemliyse, öğrencinin Polonya’da bulunduğu süre boyunca kişisel ağını geliştirmesi de çok önemlidir. Farklı milletlerden gelen kişilerle tanışma fırsatı yakalayarak başka kültürler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle yurt dışındaki ağınız da genişlemiş olur ve uluslararası bir insan olursunuz.

 

Polonya’da 2 Yabancı Dil Öğrenme Şansı

 • Polonya’daki fırsatlar sadece yukarıdakilerle de kalmıyor Polonya’da eğitim hayatınız boyunca sadece 1 yabancı dil değil 2 yabancı dil öğrenme şansınız olur. Polonya’nın resmi dili Lehçe’dir. Polonya’da okuyacağınız üniversite de dilinizi İngilizce olarak seçer ve boş vakitlerinizi de Lehçe öğrenerek değerlendirirseniz, üniversiteyi bitirdiğinizde çift dil bilme şansına sahip  olursunuz. Böylelikle, uluslararası firmalarda iş bulma şansınız çok daha fazla artacaktır.

 

Polonya: Güven, Huzur ve Bol Eğlence Ülkesi

 • Avrupa’nın en güvenli ülkelerinden biri aynı zamanda Polonya sakin ve huzurlu bir ülke olan Polonya’da pek çok etkinliği, eğlenceyi bir arada bulabilirsiniz. Polonya’da eğlence hakkında daha detaylı bilgi için Polonya’da Gece Hayatı yazımızı okuyabilirsiniz. Polonya’nın eşsiz güzelliklerde bir doğası vardır. Parklar, göller, düzenli caddeler, kurallı bir trafik ve yaşam Polonya’da Avrupa standartlarında bir yaşam sürme olanağına sahip olursunuz. Bu güvenli, huzurlu, eğlenceli yaşam süreci sizi psikolojik olarak zinde tutar ve stressiz bir üniversite yaşantısı geçirirsiniz.

 

Avrupa’nın Diğer Ülkelerinde Staj İmkanı

 • Polonya eğitim alırsanız Avrupa’da İstediğiniz herhangi bir ülkede staj yapma imkanına

sahip olursunuz.Yurt dışında staj yapma imkanı size pek çok iş fırsatı sağlayacaktır .Üniversite eğitiminizi Avrupa’da alacağınız için, Avrupa’da istediğiniz bir ülkede staj yapma imkanınız Polonya’da çok daha kolaylaşacaktır. Üniversiteniz size uygun bir staj programı ve şirket ayarlayacak ve dünya iş piyasasını çok daha detaylı görme imkanı bulacaksınız.

 

Başka ülkelerde Erasmus yapma şansı

 • Polonya’da üniversite okurken, Avrupa’nın başka ülkelerinde Erasmus Öğrenci Değişimi programına katılarak diğer ülkeleri görme şansınız da olur. Polonya’da hakkında daha fazla bilgiyi Blog yazılarılarımızdan edinebilirsiniz.

polonyada erasmus nasıl yapılır