Polonya’da iş bulmak için Lehçe gerekir mi?

Lehçe Vs. Polonya’da İş Bulmak

 

Hayır hayır hayır, ne yapsam ne etsem de Lehçe’yi öğrenmem mümkün değil karamsarlığına girdiyseniz, işiniz çok zor diye başlayacağımı düşünüyorsanız yazıma, yanılıyorsunuz arkadaşlar.

Polonya’da iş bulmak için Lehçe bilmenize gerek yok. “Peki nasıl olacak?” dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi şu şekilde açıklayayım. Polonya, Avrupa’nın göbeğinde bir ülkedir, dolayısıyla uluslararası firmaların genel tercihi, çoğunluğu Polonya’da bir şubelerini bulundururlar, kimileri de genel merkezini buraya taşır, neden? İşçi maliyetleri daha düşük olduğundan.

polonyada iş bulmak türkçe ingilizce

 

Muhteşem bir İngilizce mi lazım?

 

Evet evet evet, bir İngiliz edasında İngilizce konuşmanız çok önemli, diye düşünüyorsanız, onu da söyleyim, yine yanılıyorsunuz. Polonya’daki uluslar arası firmaların, iş başvurusu yapacak adaylarda İngilizce aramalarının sebebi, liderinizin ya da yöneticinizin sizinle iyi bir şekilde iletişim kurma zorunluluğudur. Yani anadiliniz gibi İngilizce konuşmanıza gerek yok, çünkü yöneticinizin de anadili İngilizce değil 🙂 Fakat özellikle, İngilizce sözlü ve yazılı iletişiminizin iyi olması sizin için bir avantaj olacaktır.

Polonya’da Türkçe bildiğimiz için iş bulabilir miyiz?

 

“Koskoca “xxxxx” firması, ben Türkçe biliyorum diye beni işe mi alacak” demeyin! Uluslar arası firmalar, uluslar arası pazarlara açılmış firmalardır. Şimdi düşünün, siz uluslar arası bir firmanın sahibisiniz ve Türkiye pazarına açılmak istiyorsunuz. Merkeziniz Polonya’da ve o yüzden, Türkiye pazarı ile iletişimi sıkı tutmak sizin en büyük hedefiniz.

Polonya’da yaşayan ve İngilizcesi iyi olan bir Türk aday sizin için en uygun olanı değil mi?

Evet arkadaşlar bu aday siz olabilirsiniz 😉

Şimdi Polonya’daysanız ve çalışmak istiyorsanız, artık kurumsal hayata girmek istiyorum diyorsanız hemen şimdi info@polonyam.com adresine CV nizi atın ve kendinizden biraz bahsedin, Varşova’da bir Türk aday aranıyor! Bu kişi siz olabilirsiniz 🙂