18 Şub 2018

Polonya’da gece hayatı bir harika

 

Doğru harika! Hem de ucuz! Bu yazımız gece hayatı severleri biraz kızdırabilir ama gerçeklerin söylenmesinde bir sakınca görmüyoruz. Polonya gerçekten öğrenciler için mükemmel bir ülke. Hem ucuz, hem de eğlence hayatı çok renkli. Özellikle hafta sonlarında her şehirde hatta Polonya’nın köylerinde bile gece kulübü bulmanız mümkün. Her öğrencinin eğlenmek tabi ki en doğal hakkı. Bambaşka bir ülkede yaşıyorsunuz ve kesinlikle gece hayatını da görmenizi tavsiye ederiz.

Yalnız burada önemli bir nokta var ya da çok önemli bir nokta diyelim. Suyun bile fazlası zararlı. Gece hayatının fazlası, okul hayatınızı kötü yönde etkileyebilir. Buna dikkat etmekte fayda var. Özellikle hafta içi günlerde akşamınızı ders tekrarı yaparak ve güzel bir şekilde uykunuzu alarak geçirirseniz, ertesi gün alacağınız derse daha iyi konsantre olur ve katılımınızı artırmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

 

Hafta içi olan özel bir etkinliğe davet edilirseniz tabi ki gidin (doğum günü, konser vb..) Gece kulübüne gittiğinizde de aynı “Yurt dışında her türlü yabancı dili öğrenirim” de bahsettiğimiz gibi, çekinmeden yabancı insanlarla tanışıp diyalog kurun. Beraber bir şeyler içerken, onlara bir kaç soru sorun, konuşturun, size sorulan sorulara cevap vermeye çalışın. Polonya’nın genç nüfusu genelde iyi İngilizce bildiğinden sıkıntı yaşamayacaksınız.

 

Tanışıp sohbet ya da dans ettiğiniz kişilerin telefon, Facebook gibi ulaşım adreslerini alın arkadaş olun. Başka bir gün tekrar buluşmayı teklif edin. Belki o kişi sizin Polonya’daki en iyi arkadaşlarınızdan birisi olabilir. Polonyalı insanlar açık görüşlü ve arkadaş canlısıdır. Genellikle arkadaşlık teklifinizi reddetmeyeceklerdir. Unutmayın bol bol diyalog, yeni kelimeler!