Polonya’da Çalışma İmkanı

 

Polonya’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi alırken çalışma hakkınızın olduğunu biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere Polonya’da öğrenci iken nasıl çalışma izni edinebileceğinizi ve çalışma izninin size kazandıracağı fırsatları anlatacağız.

Polonya’da eğitim almaya başladığınız süreden itibaren haftada en az 20 saatlik part time çalışma iznine de sahip olursunuz. Nasıl mı? Polonya’da bir yüksek öğretim kurumunda eğitim aldığınız süre boyunca Polonya yasalarına göre çalışma iznine de direkt sahip olma hakkınız vardır.

Polonya’da eğitim almaya başladığınız süreden itibaren çalışma iznine de sahip olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

Polonya’da Eğitim ve Çalışmanın Avantajları

Polonya’da  öğrenci statüsünde olduğunuz için part time çalışma hakkının size pek çok avantajı olacaktır. Çalışma izniniz sayesinde part time çalışarak masraflarınızın bir kısmını ailenize yük olmadan kendiniz karşılayabilirsiniz. Yabancı dil bilginizi uygun seviyeye getirdikten sonra üniversitedeki derslerinizi aksatmayacak şekilde size uygun iş alanlarında çok rahat çalışabilir, geçiminizi de bu sayede kolaylaştırabilirsiniz.

Polonya’da öğrenci olduğunuz için part time çalışma hakkının size pek çok avantajı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Avrupa’da İş Deneyimi Edinme Fırsatı

Polonya’da üniversite okurken part time çalışmanız sayesinde iş ağınınızı genişletebilirsiniz. Peki bu ne anlama geliyor? Polonya’nın kendi halkı ve yabancı kişiler ile gireceğiniz diyaloglar vasıtası ile yabancı dilininizi daha iyi geliştirip Polonya kültürünü de tanıdıktan sonra Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde iş deneyimi edinme şansınız çok daha fazla olacaktır. Bu durum size yeni iş fırsatları doğurur ve kariyerinize bir sıfır önden başlarsınız.

Polonya’da üniversite okurken çalışmanız sayesinde iş ağınınızı genişletebilirsiniz.

Mezun Olduktan Sonra Sizi Bekleyen Fırsatlar

Şimdi “Öğrenciyken part time çalışma iyi güzel de mezun olduktan sonra ne yapacağım?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Polonya’daki fırsatlar öğrencilik dönemi ile sınırlı kalmıyor. Polonya üniversitelerinden mezun olduğunuzda tam zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Çalışma izninizi aldıktan sonra, Polonya’daki uluslararası firmalara başvurarak kariyer yaşantınıza Avrupa’da başlama fırsatını yakalayabileceksiniz. Edineceğiniz bu deneyim sayesinde iş hayatında pek çok fırsat sizi bekliyor olacaktır.

Polonya üniversitelerinden mezun olduğunuzda tam zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Polonya’da eğitim ve yaşam hakkında detaylı bilgi için polonyam.com üzerinden bilgi istek formunu doldurabilirsiniz.