Biraz Motivasyon !

Birkaç güzel deneyim üzerine,

 

Eveeet uzun bir ara ve tazelenmiş yeni fikirlerle bilgisayarımda aldım soluğu. Neler oldu neler bitti bu zamana kadar belki başka bir yazıda bahsederim , bugün farklı bir konumuz var. Varşova’da 2. yıla yaklaşırken kendimi biraz kıdemli görmeye de başlamışken sizinle paylaşmak istediğim şeyler var .

 

Pek tabi çay en sevdiğim sıcak içecekler arasında en ön sırayı alırken gurbetçiliğin getirdiği bir kahve tiryakiliği var bir çoğumuzda.En azından Türk kahvesi dışında kahve alışkanlığım yokken, Varşova’ya geldiğimden beri  amerikanolar ,flat whiteler , havalarda uçuşur oldu , tabi bunların aromalı olanları , kremalı olanları her çeşidini  uzun uzun anlatabilirim ,2 yılda bu konu da biraz bilgi birikti .Hatta şuraya küçük bir sonradan görmelik yerleştireyim, en son gittiğim kahve festivalinden(evet evet oraya da gittim asla eksik kalmıyorum bana gezme olsun yeter) kendime evde yaptığım kahvelere koyarım diye organik kahve şurubu aldım çünkü nereden geldiğini bilmediğim bir alışkanlık amerikonuyu vanilya şuruplu sever oldum. Buradan da cesaret alarak bu yazıyı yazma hakkı buldum biraz kendimde.  En güzel kahve burada efendiler diye bir sesleniş yapabilirim hazırlıklı olun derim.

 

Ayyy uzattıkça uzattım geliyorum şimdi asıl meseleye ben bu kahve serüvenim sırasında biraz dolaştım en güzel mekan olsun kahvesi güzel olsun yanında kek olsun kurabiye olsun derken kocamannn bir mekan listesi çıktı ortaya ve bu mekanların ortak özelliği ne diye sorarsanız birkaç ortak özellik sayabilirim size .İlk olarak sevecen ve güler yüzlü garsonlara sahip olmaları.Gününüzü  güzelleştirmek için harika bir sebep bence . Okuduğum bölüm gereği bir çok makale okumam raporlar hazırlamam gerekiyor hem kendimi geliştirmek için hem ödev oldukları için.Sürekli aynı mekanlarda çalışmak zaman zaman işleri zorlaştırıyor motivasyon kaynakları aramaya başlıyorum evde yaptığım  kahvelerden sıkılmış halde buluyorum kendimi ve bu beraberinde yapmam gereken bir çok işin aksamasına neden oluyor.Dışarı çıktığımda hem işlerimi halletmek hemde biraz farklılık olsun istiyorum ve haliyle gittiğim yerlerin modumu yükseltmesini istiyorum , sonuçta hepimiz depresyona girmeye müsaitiz  bulunduğumuz yüzyıl itibariyle .Modumu yükselten yerlerin başında yenilerde keşfettiğim labour kafe var , sürekli gözüme çarpan ama girme fırsatı bulamadığım bu kafe şimdilerde hiç çıkmadığım bir yere dönüştü , insanın çalışma isteğini arttıran bir atmosfere sahip.Belki bu yazıyı okuduktan sonra , ziyaret etmek isteyebilirsiniz, ve sonrasında beğenip beğenmediğinizi ,fotoğraflarınızı facebook yada instagram hesaplarımız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz, neden olmasın bence güzel olur.

Gelelim bu kafe hakkında söylemek istediklerime …

 

Sabah kahvaltıları yada , öğlen yemekleri içinde tercih edilebilecek bir menüye sahipler .Fiyatlardan söz edecek olursak orta fiyatlı bir kafe olarak değerlendirilebilir.Ve hepimizin biraz probleminin olduğunu düşündüğüm dil sorunu burası için geçerli değil kafenin İngilizce seviyesi bir hayli yüksek .

 

 

 

Adres:Tamka 49

Kahveleri için bir şeyler söylemek gerekirse değişik lezzetler bulabilirsiniz. Winter cofee seçenekleri oldukça geniş ve denemeye değer tabi biraz daha şekerli tatlar seviyorsanız.Ve tabiki Polonyanın vazgeçilmezleri olan kış çayları da tercihleriniz arasına girebilir.

 

Ve son olarak değinmek istediğim ‘student coffee’  var.Genel olarak müşterilere çalışma ortamı sundukları için ‘single espresso’ öğrenciler için rezerve edilmiş ve adını öğrenci kahvesi olarak belirtmişler.Sert bir kahve alayım uykum açılsın , motivasyonum yükselsin şu sınavlardan güzel notlar alayım biraz da sosyal olayım diyenleriniz varsa bir kaç arkadaşınızı da yanınıza alıp burada verimli saatler geçirebilirsiniz. Ders çalışmaktan keyif almaya çalışacağınız her yolu denemenizi öneririm .

Yazımı sonlandırırken eklemek istediğim bir kaç şey var.Bu deneyim paylaşma konusu bana keyif veriyor doğrusu, bu nedenle buna devam etmek ve götürebildiğim yere kadar sizlerle her hafta bir şeyler paylaşmak istiyorum.Bazen bu yazıda olduğu gibi bir kafe bazen bir restoran yada bir müze şuan neresi olduğunu bilmiyorum.Eğer sizde keyif alıyorsanız devam edelim derim ? SİZ NE DERSİNİZ ?