13 Ara 2017

Lodz’ da Türk Restoranı – Sultan Grill

Łódź’ da Türk Restoranı’ bulmakta ne var?

Hiç öyle demeyin arkadaşlar, Türk Restoranı var, Türk kebapçısı var, Arap’ların açtıkları kebapçılar da var. Şunu söylememde fayda var. Hepsinde bulabileceğiniz lezzet apayrı.

Türk Restoranı’na gittiğimiz de en çok bizi rahatlatan şey nedir? Türkçe müzikler ve iç dekorasyon. Tabi ki her daim Türk yemekleri yemiyoruz ama, haftada bir muhakkak o güzel et ürünlerini yemeden de olmuyor.

Lodz’da üniversite eğitimi alacak kişiler çok şanslı diyebiliriz. Neden mi Sultan Grill gerçekten bu işi iyi başarmış. Gerek lokasyonu, gerek iç dekorasyonu, gerek ise sundukları hizmet ve en önemlisi Türk lezzetlerinde iddialı.

Sultan Grill’de hangi lezzetleri bulmak mümkün?

Ne ararsanız var desek yeridir arkadaşlar 🙂

  • Tüm kebap çeşitleri
  • Türk çorbaları
  • Pilav çeşitleri
  • Ezme
  • Pide
  • Açık köpüklü ayran
  • Künefe

Kebap çeşitleri deyip geçmeyelim. Patlican kebabı kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Etleri mangalda pişirmeleri zaten Lodz’da Sultan Grill’i tek kılıyor.

Ayranları gerçekten çok güzel, kesinlikle tavsiye ederiz. Aşağıda, bulabileceğiniz lezzetlerden sadece birkaç tanesini paylaşıyoruz arkadaşlar 🙂

Fiyatları da Polonya’daki güzel bir restoranla kıyasladığımız zaman uygun arkadaşlar. Bu lezzetlere ne kadar ödesek bizi üzmez tabi ki ama, Sultan Grill kesenize de dost oluyor.

Lodz’da Türk Restoranı Sultan Grill nerede?

Sultan Grill biz Türkler Lodz’da kolay bir şekilde ulaşalım diye, şehrin en merkezi caddesi olan Piotrkowska’da arkadaşlar. Yani güzel bir yürüyüşten, alışverişten sonra oturup, aç olmasak bile Künefe’nizle sıcak çayınızı içmekten alacağınız keyif için açılmış bir restoran. Google Map’de “Piotrkowska 59” diye arattığınız zaman kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yerinde şehrin.

Polonya’da Türk restoranlarının arasında gerçekten muazzam ürünleriyle, hijyeni ve hizmetiyle Sultan Grill Restaurant Lodz’ da yüzümüzü güldürüyor ve Türk lezzetlerini sofralarımıza taşıyor.

Lodz’ta Künefe yiyebileceğiniz uğrak noktalardan olacağından emin olabilirsiniz 🙂

 

——

Turkish Restaurant in Lodz, Tureckie Restauracje w Lodzi