Karsan karizması Polonya’da

Polonya’da tutulursa, Karsan büyük işlere imza atabilir. İlginç tasarımlı minibüsleriyle Türkiye piyasasında çok tutulan Karsan firması 60 kişilik yolcu kapasitesi olan ATAK isimli otobüslerinden 2 tanesinin satışını Polonya’da yaptı. ATAK isimli otobüsten şu ana kadar yurt dışına 153 tane satıldı.

Karsan’ın önemli hedeflerinden birisi Star, Atak ve Jest isimli araçlarının yurt dışında satışını artırmak. Polonya’da araçlarını görmek bizi hem gururlandıracak hem de sevindirecek.

Peki Atak nasıl bir araç, Polonya’da kullananlar memnun kalacak mı? Bu çok önemli! Eğer tutulursa Polonya’nın bir çok yerinde Atak araçlarını görebilmemiz mümkün, izliyoruz!

Atak’ın özellikleri

Atak 8,1 metre uzunluğunda 60 kişilik kapasitesi var. 186 beygir gücündeki araç 680 Nm tork gücüne sahip. Motoru arkada bulunan Atak’ın iç dizayn çizgileri ve konforu gerçekten iyi tasarlanmış. Katlanabilir Engelsiz Erişim Rampasının bulunduğu araç, konforunu ve hizmetini her bireye ulaştırıyor!

Atak’ın tasarımı alçak tabanlı olarak dizayn edilmiş, dolayısıyla yolcu iniş binişi diğer otobüs modellerine göre bir nebze daha kolay. Bununla beraber araçta ekstra olarak taban alçaltma ve yana yatma özellikleri de bulunuyor. Tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlar, araca kolaylıkla binip inebiliyorlar.

Sürücü kabini yolcu kısmından izole bir şekilde ayrılmış olması, sürücü için gerçekten önemli bir özellik, şu an için opsiyonel olarak sunulan bu özellik Polonya’ya ihraç edilen araçlarda vardır diye düşünüyoruz. Yakıt tüketimi de şanzıman alternatifleriyle en uygun seviyeye getirilmiş durumda. Hem manuel hem de otomatik şanzımana sahip modelleri mevcut.

Araçta 2 yıl sınırsız KM kullanım garantisi mevcut: Kaynak

Araçta yokuş kalkış sistemi de mevcut, fakat sizin de bildiğiniz gibi Polonya’da fazla yokuş yok, bu özelliğini pek kullanamayacaklar. Diğer özellikleri yukarıdaki aracın bütün özelliklerini barındıran katalogda görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Sizlerin de bildiği gibi günümüzde bir çok Türk firması Polonya pazarına giriş yapmaya başladılar. Hemen hemen bir çoğu da başarı yakalıyor. Polonya Pazarı Türk firmalarının yeni gözdesi olabilecek potansiyele sahip.

Kim bilir, belki bir gün Polonya’nın bir şehrinde Atak’a denk gelir, bize araç içerisinden resim yollarsınız 🙂

Atak Türkiye’nin hemen hemen her ilinde kullanımda, bakalım Polonya’daki başarıları ne yönde olacak!

Başarılar diliyoruz!

Kaynak: Dünya.Com