Dünyanın En İyi Bifteği Polonya’da

Dünya üzerinde neler oluyor takip etmekte fayda var. Okuldu, dersti, işti güçtü derken bazı şeylere vakit ayıramadığımız oluyor. Polonya kısmını siz bize bırakın, biz sizin için araştırma yapıyor, Polonya ile alakalı haberleri tarafınıza ulaştırıyoruz.

Sizin de bildiğiniz gibi bizim bir gururumuz adam var ki; namı değer “Saltbea”dünyaca ünlü Nusret, tanımayan bilmeyen yok. Hatta sosyal medyada da bir çok içeriği oluşturuldu, şakalar yapıldı, ne yalan söyleyelim biz bile bazen şaka olsun diye yemek yaparken eti tuzladığımızda hatırlıyor ve gülüyoruz.

Nusret Saltbea Gururumuz

Dünya Biftek Şampiyonası

Ne kadar enteresandır ki, dünya üzerinde çok farklı çekişmeler de olabiliyor. Bunların bir örneği de bu aslında. Siz hayvanınızı yetiştiriyorsunuz (inek, dana, sığır vb.) sonra bu hayvanın eti ile bir yarışmaya katılıyorsunuz. Kulağa çok enteresan gelse de bunlar dünyamızda oluyor arkadaşlar. Bu sene ki bu mücadelede Polonya Firması Dünyanın En İyi Bifteği yarışmasında birincilik elde etti.

Limousin Cross cinsinden olan bu sığırdan elde edilen kontrafile, bu yarışmada Polonya’nın gurur oldu ve dünya üzerindeki et üretim sektöründe büyük bir nam elde etti. ABP isimli Polonya firması dünyada büyük ses getireceğe benziyor.

Polonya Et Firması ABP üretimi Limousin Cross Cinsi Sığır

Polonya’da Sığır Eti var mı?

Bize gelen Polonya’da İnek, Sığır, Koyun eti var mı sorularının cevabını aslında bu haberde bulabiliyoruz. Polonya’daki etler hem daha ucuz hem de iyisini bulduğunuzda gerçekten de lezzetli arkadaşlar.

Polonya’da et alırken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Paketin arkasındaki yazıları iyi okuyun, içeriğinde domuz yağı karışımı şeyler gördüğünüzde kaçının.
  • Paketlerin üzerinde İneğin, sığırın tam olarak neresinden kesim yapıldığı bilgisi olan etleri tercih edin.
  • Renkleri koyulaşmış etleri almamaya özen gösterin.
  • Etin üzerine parmağınızla bastırdığınızda, baskı yaptığınız yer size doğru geri geliyorsa et iyidir, eğer basık kalıp yavaş yavaş esniyorsa et, son kullanma tarihine muhakkak bakın.

Afiyet olsun.

Polonya’daki etler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, bize yazın, görüşelim.