İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü nedir?

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü edebiyata, kitaba, yazmaya ve İngilizce’ye ilgi duyanlar için hedef konulması gereken bir bölümdür. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdiğinizde sağlam bir dil altyapısına sahip olursunuz. Klasik edebiyattan, günümüz edebiyatına her alanda uzman öğretim üyelerinden dersler alırsınız. Çocuk edebiyatı, fantastik edebiyat, bilim kurgu, toplumsal cinsiyet çalışmaları ve sözlü edebiyat gibi konularda kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim süreciniz boyunca dünyaca ünlü yazarlarla tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. İlgi alanlarınıza göre uzmanlaşma imkanı bulursunuz. Bölüm içerisinde 2. dil olarak başka bir yabancı dil öğrenerek 2 dilde kendinizi uzmanlaştırabilirsiniz.

Kimler İngiliz Dili ve Edebiyatını seçmeli?

Yabancı dile yeteneği olan, kitap okumayı, kitap okurken yazarın düşündüklerini ince detaylarına kadar görebilen, olaylara derin bir perspektiften bakma kabiliyeti olan kişiler bu bölüm için en uygun adaylar olacaktır. Edebiyata olan merak, yabancı dil yeteneği ile birleştiğinde gelecek sizin için kolaylaşacak, hem bölümünüzü okurken hem de  yaptığınız işten de keyif alacaksınız.

İngiliz Dili ve Edebiyatından mezun olan bir kişi nerelerde iş bulabilir?

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra, akademik kariyer olanaklarının yanı sıra İngiliz Dili öğretiminde, yazılı ve görsel basında, sosyal medyada, senaryo yazarlığında, çevirmenlik, editörlük gibi alanlarda ve ayrıca turizm sektöründe çalışabilirsiniz.

Registration for : İngiliz Dili ve Edebiyatı

Adınız ve Soyadınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Yaşadığınız şehir

Ulaşım Bilgisi (whatsapp veya facebook)

Mesajınız

Registration Now

Share This Course