Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği Nedir?

Bilgisayar Mühendisliği modern bilgisayar sistemlerinin ve bilgisayarlar ile kontrol edilen cihazların, yazılım ve donanım bileşimlerindeki tasarlamak, kurmak ve gerçekleştirmek için geliştirilen bilgi iletişim teknolojilerini içerir. Günümüzün hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri sayesinde, dünyamız kısaca bilgi toplumu adı verilen yeni bir yapıya geçmiştir. Bilgi toplumunda gelecekteki değişimin ve gelişimin öncüleri kuşkusuz bilgisayar mühendisleri olacaktır.

Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kimler seçmeli?

Bilgisayar Mühendisliği okumak isteyen öğrencinin matematik zekasının yüksek olması, matematiğe yatkınlığı olmasında fayda vardır. Bunun sebebi, özellikle de yazılım alanında kendinisi geliştirmek isteyen bireylerin, kuracakları algoritmalar ve geliştirmek istedikleri yazılımlarda kullanması gereken fonksiyon hesaplamalarıdır. Kodlamayı iyi öğrenen bir kişi, fonksiyonları doğru şekilde sıraladığında, kafasında oluşturduğu projeyi gerçekleştirebilir. Lisede temel kökeni sözel olan bir kişi, bilgisayar mühendisliği okumak istiyorsa üniversitelerin foundation programlarına katılması, bölüme geçtiklerinde zorlanmalarını engelleyecektir.

Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olunca nerelerde iş bulunabilir?

Bilgisayar Mühendisliği bölümü donanım ve yazılım olmak üzere iki alana bölünür. Her ne kadar donanım alanında iş imkanları bulunsa da, yazılım alanında kendisini iyi geliştiren bireyler her zaman bir adım daha öndedir. Dünya üzerinde gelişen teknoloji, beraberinde internet ve mobil uygulamaların geliştirilmesi ile bu alanda bir çok yazılımcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde her işletmenin, web sitesi, yazılım programları ve mobil uygulamalara sahip olma isteği, yazılım alanında kendisini geliştiren bilgisayar bilimleri öğrencilerine gerek freelance gerek kurumsal alanda kolayca iş bulmalarını sağlamaktadır.

Polonya’da Yazılım / Bilgisayar Mühendisliği Okumak

Polonya, Bilgisayar Mühendisliği Computer Science olarak adlandırılır. Özellikle yazılım alanında Yurt Dışında Üniversite okumak isteyen adaylar için hem ücretler hem de eğitim yönünden en çok tercih edilen ülkeler arasında gelmektedir. Dünya üzerinde yazılım alanında büyük başarılar göstermiş bir çok projenin altında Polonyalı yazılımcıların imzası vardır. Polonya’nın en köklü üniversitelerinden olan Varşova Teknik Üniversitesi’nde sizlere bilgisayar mühendisi olma şansınız olduğunu unutmayın.

Yurt Dışında Bilgayar Mühendisliği Okumak

Yurt dışında üniversite okumak istiyorsanız ve hedefiniz iyi bir Bilgisayar Mühendisi ve Yazılım alanında bir kariyer düşünüyorsanız, bize mutlaka ulaşın! Yabancı dil bilmenize gerek yok, tek yapmanız gereken bize ulaşmak. Eğitim uzmanlarımız size bütün detaylarıyla Polonya’da Bilgisayar Mühendisliği okumanın detaylarını anlatacaklar.

 

  

 

Registration for : Bilgisayar Mühendisliği

Adınız ve Soyadınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Yaşadığınız şehir

Ulaşım Bilgisi (whatsapp veya facebook)

Mesajınız

Kayıt OL

Share This Course